Amerika jep sinjal për Ilir Metën/ "SPAK nuk pret. Nis hetimet për Pasurinë dhe...

Avokati Spartak Ngjela thotë se vlerësimi i bërë për Ardian Dvoranin është një sinjal i Amerikës për Ilir Metën.

Pritet që ditët në vijim SPAK të nisë hetimet për pasurinë dhe vilat luksoze të Ilir Metës. 

“Ky vlerësim i Amerikës për Dvoranin është një goditje për Ilir Metën. Goditjen kryesore e merr presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, për të cilin do të nisin hetimet nga SPAK”, tha Ngjela.