“Do dalim fitimtar”/ Rama njofton Shqiptarët: Lajm fantastik, ka nisur...

Kryeministri Rama ka dhënë lajmin e shkëlqyer pasi në Shqipëri vazhdon vaksinimi i të moshuarve mbi 80 vjeç.

Gjithashtu kryeministri përsëriti se brenda pranverës do të nisë vaksinimi masiv për të dalë kokëlart nga kjo situatë.

"Po vijon vaksinimi i gjyshërve në Tiranë dhe në të gjithë Shqipërinë për moshat mbi 80 vjeç. Presim finalizimin e vaksinës Astra Zeneca për 360 mijë doza dhe brenda pranverës nis vaksinimi masiv”- tha Rama.