"Do të japin llogari"/ Rama që në mëngjes nxjerr paralajmërimin: Saliu dhe...

Kryeministri Edi Rama që në mëngjes u kërkon falje shqiptarëve dhe iu premton se Drejtësia e Re do cojë pas hekurave Saliun dhe Ilir Metën.

"Ju kërkoj falje që në mëngjes e nis me çorbën e Saliut dhe të Metës që mund t'ju prishin fundjavën, por me bindjen se ia vlen ta dini se këta duan t'ju qeverisin prapë. 

Duke uruar sinqerisht që Drejtësia e Re, e cila sapo ka nisur të ndezë dritat e shpresës pas 100 vitesh terr në gropën e padrejtësisë sē Saliut, nuk do t'i lerë çorbaxhinjtë pa dhënë llogari, nga Saliu deri tek Ilir Meta", tha Rama.