“Drejt fitores”/ Kryeministri Rama jep lajmin e bukur të mbrëmjes: Ditën e hënë...

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ka dhënë lajmin e shkëlqyer pasi ditën e hënë në Shqipëri mbërrijnë 15 mijë vaksina të tjera nga kontrata me Pfizer.

Gjithashtu kryeministri, konfirmoi që brenda pranverës do të nisë procesi i vaksinimit masiv në të gjithë vendin. Rama tha se falë tij Shqipëria do të dalë kokëlart në këtë proçes.

“Të hënën do të mbërrijnë rreth 15 mijë vaksina ‘Pfizer’ dhe së shpejti do të kemi lajme të mira për të tjera sasi masive vaksinash”, tha Rama.