Flori e imiton në Portokalli, Rama tregohet i sinqertë: Kur dal në TV unë...

Kryeministri Edi Rama ka folur për një ndër aktorët më të mirë të humorit, Florian Binaj i cili e imiton gjatë Portokallisë. 

“Florian Binaj është një djalë king, me botë të bukur, i talentuar dhe i edukuar, që mes plot talenteve të ekranit të vogël ka spikatur me sozinë time në Portokalli. Kur del në Portokalli unë shkrihem me batutat e tij, Flori është një djalë kapedan që e meritojnë t’i heqësh kapelen.

Nuk i kam kuptuar kurrë politikanët e udhëheqësit kur mërziten, e nganjëherë tërbohen nga vënia e tyre në lojë prej komedianëve të cilët kur janë të zotë si Flori”, tha Rama duke iu referuar Sali Berishës.