Meta po e ndien ngushtimin e "lakut"/ Miliona euro pasuri, SPAK bën gati...

Drejtësia e Re po jep rezultatet e para, sot SPAK ka nisur hetimin për pasurinë e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit. 

Çifti që jeton mes vilave dhe luksit ka deklaruar mbi 10 milionë euro pasuri, ku si të ardhura të ligjshme kanë vetëm 2 rroga shteti. Duke ndier ngushtimin e lakut, Meta doli nga ‘strofulla’ e Presidencës duke kërcënuar me destabilizim nëse banda e tij do goditet nga SPAK. 

Meta kërcënoi hapur SPAK, SHBA dhe BE-në se është gati të mbledhë popullin për t'i shpëtuar arrestimit.