“Po ia dalim”/ Kryeministri Rama jep lajmin e bukur: Brenda pranverës shqiptarët...

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar shqiptarët se brenda pranverës do të nisë vak sinimi masiv.

Nga Berati, Rama theskoi se Shqipëria është vend i vetëm në Rajon që do të dalë kokë lart dhe më shpejt nga pandemia.

“Shpresoj shumë që në ditët në vijim pa u bërë javë të tëra të japim lajme të mira. Duhet të përgatitemi për vaksinimin masiv të shqiptarëve. Pranvera do të kthehet në një vaksinim intesiv dhe t’ja dalim të renditemi shumë lart në vendet e tjera të Rajonit”, tha Rama