“Po ia dalim”/ Rama njofton shqiptarët: Ky është lajm fantastik, sot do të...

Kryeministri Rama ka dhënë lajmin e shkëlqyer pasi mbrëmjen e sotme në Shqipëri mbërrijnë edhe 8.190 vaksina të tjera nga kontrata me Pfizer. 

Gjithashtu kryeministri përsëriti se brenda 14 muajsh, Shqipëria do të përfundojë plotësisht procesin e vaksinimit. 

“Sot po vijon vaksinimi në Tiranë dhe në të gjithë Shqipërinë. Presim finalizimin e vaksinës Astra Zeneca për 360 mijë doza. Lajm fantastik është që sot mbërrijnë në Rinas 8.190 dozave të tjera vaksinash nga kompania Pfizer”- tha Rama.