SPAK do të rrethojë vilën e Ilir Metës/ "Të kthejë paratë e vjedhura", vjen reagimi nga...

SPAK së shpejti do të rrethojë vilën luksoze të Ilir Metës dhe do t’i sekuestrojë pasurinë. 

Avokati Spartak Ngjela, na tregon se Meta është i shqetësuar pasi duhet t’i kthejë paratë e vjedhura popullit shqiptar dhe të përballet me Drejtësinë e Re. 

Pse është i shqetësuar presidenti Ilir Meta? “Do kthejë paratë e vjedhura, paratë e korrupsionit. Ilir Meta do të përgjigjet përballë Drejtësisë së Re prandaj e ka krijuar gjithë këtë situatë rëmuje. Nuk ja ka arritur, pasi se realizon dot, ka dështuar”, tha Ngjela.