Të gjithë largohen nga LSI-ja/ E FUNDIT: 112 gra braktisin partiçkën e Metës, do të...

112 gra nga strukturat e LSI-së së Beratit janë larguar nga LSI sot për t’iu bashkuar Partisë Socialiste. 

Ka qenë kryetarja e Gruas së Rajonit nr.2 të LSI Berat, Entela Vreko ajo që ka folur në emër grave të larguara nga partia e Ilir Metës. 

Vreko ka deklaruar se, ishte një vendim i pashmangshëm për të dhe të gjitha gratë e tjera, pasi LSI-ja është kthyer në parti klienteliste.