"Bëhu pak burrë"/ Kryeministri Rama i kthehet Bashës: Hapi sytë, Saliu do të...

Kryeministri Rama ka reaguar sërish pas ngjarjeve në Elbasan ku demokratët e Saliut prishën festën e Ditës se Verës. 

Rama i është kthyer Bashes duke i thënë te bëhet burrë dhe të zgjidhet nga zinxhiri i bandës "Sali, Meta, Monika". 

"Lulzim je bërë një manekin qesharak i pengmarrësve të tu dhe shkon në festën e popullit të Elbasanit me flamuj partie e me një turmë ulëritësash! Ndahu nga Likja e Saliu, këpute zinxhirin e Monikës, se lider s’je dot po bëhu pak burrë", tha Rama.