Behuni gati/ Ja kur nisin fluturimet nga Kukësi, Rama njofton se për herë të parë...

Kryeministri Edi Rama ka bërë realitet një tjetër premtim për Shqipërinë drejt Europës.

Qeveria njofton se më 18 prill do të kryhet fluturimi i parë nga Aeroporti i Kukësit që pritet t'i japë zhvillim këtij qyteti. 

"Bëhuni gati! Në aeroportin e Kukësit jemi në fazën përfundimtare të punimeve, pista dhe terminali janë gati. Gjithashtu më 20 prill fillon puna për ndërtimin e aeroportit të Vlorës", njofton Qeveria Rama.