Çiljeta iku nga PD, zbulohet vajza që do ta zëvendësojë/ "Do bëhem deputete, me...

Silvana Bushati është emri i sigurt kandidate për deputete nën siglën e PD-së.

Bukuroshja dikur në Partinë e Kujtim Gjuzit, sot ka marrë garancinë e Lulit për tu bërë deputete duke zëvendësuar Ciljeta Xhilagën.

"U largova nga Partia e Kujtim Gjuzit dhe tashmë jam pjesë e PD-së. Ende nuk e di se ku do të kandidoj për deputete, në qytetin e Shkodrës apo Tropojës. Por e sigurt është që do jem deputete e PD-së", tha Silvana.