"Harrova kravatën"/ Rama i emocionuar, merr çmimin prestigjioz në Itali

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është nderuar me një çmim special në Itali.

Rama nderohet me çmimin ‘Rrënja e Pulias’ në Itali, kryetari i Këshillit i jep dhuratën: "Është i madh, në përmasat e tua! (Qesh).

"Nuk e di nëse unë me të vërtetë e meritoj të gjithë këtë, jam me të vërtetë i suprizuar. Është një mikëpritje befasuese, dëshmon dhe mungesa e kravatës time, as nuk munda ta vija, zbrita nga avioni, mu duk si një film i bukur", tha Rama i emocionuar.