I mbushen sytë me lot/ Rama flet për humbjen e Bashkim Finos: Kishte disa ditë që...

Kryeministri Edi Rama është përlotur ditën e sotme teksa kujto deputetin socialist, Bashkim Finon.

Teksa fliste, Ramës iu mbushën sytë me lot për humbjen e mikut të tij i cili kishte disa ditë që ishte rënduar.

“Ishte nje njeri shumë i butë. Sa kishte bërë një operacion dhe ishte i predispozuar që të sëmurej. Ka qenë një njeri që….ç’të them. Kemi ardhur të gjithë për të ikur dhe jo për të qëndruar këtu”- tha Rama.