Kandidatët për deputetë të PS/ Zbardhet lista, Rama i ka gati emrat e sigurt...

Partia Socialiste do të dalë e vetme në zgjedhjet e 25 prillit dhe tashmë kryeministri Edi Rama i ka gati emrat e deputetëve të ardhshëm.

Këta janë kandidatët e sigurt të Partisë Socialiste: 
 
Tiranë: Belinda Balluku Etilda Gjonaj; Fidel Ylli; Toni Gogu; Etjen Xhafaj; Ylli Shehu; Reme Lala; Halit Valteri; Edmond Rrushi
Elbasan: Taulnt Balla; Sajmir Hasalla; Albana Hana; Erald Xhani
Korçë: Niko Peleshi; Ilir Pendavinji ; Blerina Gjylameti; Eduard Shalsi 
Durrës: Edi Rama; Lefter Koka; Milva Ekonomi 
Fier: Gramoz Ruçi; Erion Braçe; Luan Bregasi Haki Çako; Petro Koçi 
Berat: Blendi Klosi; Ermonela Felaj; Bardhyl Kollçaku; Nasip Naço 
Vlorë: Edi Rama; Damian Gjiknuri; Anila Denaj; Vasil Llajo 
Shkodër: Ilir Beqaj; Benet Beci; Majlinda Agoni; Paulin Stërkaj; Luan Harusha.