"Kemi marrë konfirmimin"/ Rama i tregon shqiptarëve: Për pak ditë do të nisë...

Kryeministri Rama deklaroi nga Vlora se në Shqipëri brenda pak ditësh do të nisë vak sinimi masiv për të rikthyer jetën normale.

Rama ka marrë konfirmimin nga "Asta Zeneca" dhe shpreson që gjatë verës të normalizohet situata. 

"Në fund, kemi marrë konfirmimin për 38 mijë e disa qindra vaksina nga AstraZeneca, dhe kemi mundësi dhe një kontratë tjetër për vaksinim masiv javët e ardhshme. Për të lehtësuar sezonin turistik që këtë vit, dhe për të dalë nga ky tunel brenda këtij viti. Koovid nuk do të zhduket por mes vaksinimit do të kthehet në një virus si gjithë të tjerët", tha Rama