Lajm i Fundit/ Ilir Meta zgjidhet nga zinxhirët, përplaset me policët, ja ç'po ndodh...

Bashkia e Tiranës i ka kërkuar partisë Fryma e re Demokratike të lirojë zyrat që janë në pronësi të vendit.

Bëhet fjalë për ish-selinë e PD, por papritur ka qenë prezenca e Ilir Metës brenda ambienteve të FRD. Presidenti është përplasur me policinë e gjendur aty dhe i ka kërcënuar efektivët. 

“Dilni përjashta se do ju çoj në burg me duart e mia, do tu q* r*pt. Kjo bashki është bandë, opozita të zgjohet”, dëgjohet të ulërasë Meta në video. Presidenti Meta ka kaluar çdo limit duke bërë këtë reagim të turpshëm.