Lajm i Fundit/ Rama: Meta e Saliu janë trembur nga Drejtësia e Re, KÇK deri sa të...

Kryeministri Edi Rama është shprehur se Sali Berisha dhe Ilir Meta i tremben reformës në Drejtësi. 

Rama tha se kjo dyshe mbështet nga gjyqtarë të shkarkuar nga vettingu, dhe të tjerë që janë të korruptuar. 

"Saliu dhe Ilir Meta kundër drejtësisë. Duhet ta dini që vettingu është vetëm hallk e parë, fshesa e drejtësisë, është e vetmja rrugë që duhet vazhduar me këmbëngulje. Meta dhe Berisha më të fikurit nga drejtësia, mbështetën nga prokurorë e gjyqtarë më të korruptuar. PD-LSI dhe KCK janë tre këmbët e së keqes me dy koka presidencës që kërkonin fatin e reformës në drejtësi. Nëse do votoni për PD-LSI do bëni një gabim fatal", tha Rama.