Lajm i Fundit/ Rama zbulon emrin e kandidates surprizë në PS, askush nuk priste që...

Kryeministri Edi Rama ka ftuar Luljeta Bozon të kandidojë si deputete e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 Prillit. 

Bozo e ka pranuar ftesën e kryeministrit duke u bërë kështu emri më i ri që i bashkohet Partisë Socialiste. 

Rama ka bërë një zgjedhje ideale pasi ka ftuar dy figurat më të rëndësishme në luftën kundër pandemisë (Najada Çomo) dhe tërmetit (Luljeta Bozo).