Largimi i Bashkim Finos/ Qeveria merr vendimin më të fundit, Rama na tregon...

Kryeministri Edi Rama me vendim Qeverie ka shpallur ditë zie 29 marsin, pas ndarjes nga jeta të deputetit socialist, Bashkim Fino. 

Flamuri shqiptar dhe ai i PS janë ulur në gjysmë shtizë në nderim të Bashkim Finos, i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm prej koovidit.

Rama ka shprehur mirënjohjen dhe ngushëllim të sinqertë për familjen e Finos.