Pas takimit me Ramën/ Lajm i Fundit: BE jep "OK", Shqipëria duhet të nisë...

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka reaguar pas takimit që pati me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

Zyrtarja e lartë e BE thekson se e ardhmja e Shqipërisë është Europa, ndaj duhet të fillojnë negociatat. 

“Jam e lumtur që u takova me Edi Ramën. Shpresoj ta vizitoj Shqipërinë së shpejti. Ne diskutuam dhe jemi PRO negociatave të pranimit. Pozicioni ynë është i qartë: E ardhmja e Shqipërisë është Europa dhe duhet të fillojnë negociatat e pranimit”, tha Leyen.