“Po ia dalim”/ Rama kalon pritshmëritë, shumë shpejt njofton shqiptarët se do të...

Kryeministri Edi Rama është ndalur këtë të martë në Laç, ku pa nga afër investimet dhe qendrën e re shëndetësore në këtë qytet. 

Gjatë vizitës, Rama u shpreh se vendi ynë ka kapacitete që të vaksinojë mbi 30 mijë shqiptarë në ditë. 

“Kemi arritur 20 mijë vaksinime në vetëm një ditë. Tashmë kemi kapacitete dhe mund të shkojmë lirshëm në 30 mijë shqiptarë të vaksinuar brenda ditës, pra një kohë shumë më e shpejt nga sa e kemi parashikuar. Së shpejti do ia dalim të gjithë të bashkuar”, tha Rama.