“Po ia dalim”/ Vjen lajm i shkëlqyer, Rama: Nga dita e premte në Shqipëri nis...

Kryeministri Rama ka konfirmuar se ditën e premte në Shqipëri vijnë mbi 38 mijë vak sina të kompanisë Astrazenecas. 

Lajmin e shkëlqyer e ka bërë me dije Edi Rama i cili thekson se me këto doza do të nisë menjëherë vaksinimi i mësuesve.

“LAJM I MIRË! Të premten mbërrijnë 38.400 DOZAT E PARA TË VAKSINËS ASTRAZENECA dhe nisim menjëherë vaksinimin e mësuesve”, tha Rama. Në të gjithë Shqipërinë janë vaksinuar mbi 21 mijë të moshuar dhe personel mjekësor.