“Rama ik”/ Kryeministri i kthehet dhe bën këtë gjest ndaj demokratëve të Saliut

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur në një mënyrë origjinale demokratëve të Saliut dhe Ilir Metës.

Ditën e sotme në Shqipëri ka nisur procesi i vaksinimit të mësuesve dhe petagogëve dhe po përgatitet implementimi masiv i vaksinës njësoj si vendet e tjera të BE-së. 

Por për të prishur atmosferën disa militantë të PD-LSI thërrasin “Rama Ik” gjatë kohës kur kryeministri po jepte intervistën për gazetarët. Rama iu përgjigj duke ngritur dy gishtat lart, simboli i PD-së të Saiut.