Rama zbulon EMRAT: Këta janë kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar emrat e 12 kandidatëve që do të jenë në krye të listave të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit. 

Vihet re se në krye të listave nuk do të jenë drejtuesit politikë të qarqeve, por dominojnë femrat dhe prurjet e reja në PS. Këta janë kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit:

Shkodër - Edona Bilali 
Vlorë - Pranvera Resulaj
Kukës - Greta Duraku 
Korçë - Eni Zake 
Dibër - Lavdrim Krashi 
Berat - Hatixhe Konomi 
Fier - Najada Çomo; Luljeta Bozo; Erion Braçe
Elbasan - Evis Kushi 
Gjirokastër - Mirela Kumbaro 
Lezhë - Lindita Nikolla
Durrës - Milva Ekonomi