“Shqiptarët po ia dalin”/ Rama jep lajmin e bukur të mbrëmjes: Ditën e hënë do të...

Kryeministri Rama bëri me dije se këtë javë përfundon procesi i vak sinimit për mjekët në të gjithë Shqipërinë.

Gjithashtu kryeministri tha se ditën e hënë të vijnë dozat e tjera të kontratës së Pfizer plus 14 mijë të tjera nga "AstraZeneca".

“Në total janë mbi 20 mijë të vaksinuar, mjekë infermierë dhe të moshuar. Brenda kësaj jave përfundojmë vaksinimin e ekipeve tona mjekësore. Presim të hënën të vijnë dozat e tjera të kontratës me Pfizer, ndërsa nga COVAX do të vijnë mbi 14 mijë vaksina të AstraZenecas”, tha Rama.