"Të burgoset Ilir Meta"/ Pas reagimit si i çmendur, vjen kërkesa: Presidenti...

Reagimi i presidentit Ilir Meta ka shtuar reagimin e qytetarëve në rrjetet sociale.

Përplasja e paprecedentë që Meta bëri ndaj Policisë në selinë e FRPD është cilësuar si një veprim i turpshëm. Meta konsiderohet si i sëmurë psiqik madje kërkohet arrestimi i tij, ja disa komentet e qytetarëve në facebook: 

Komentues 1: "Ilir Meta është turp i Shqipërisë, këto pamje nuk i sheh as në Mongoli" 
Komentues 2: "Meta të futet në burg, ka vjedhur floririn" 
Komentues 3: "O gomar nuk të mjaftojnë cfare vodhe? Akoma do o psikopat"
Komentues 4: "Edi Rama ju kërkojmë, futeni në burg Metën dhe do shpëtojë Shqipëria"