Veliaj i habitur me reagimin e Ilir Metës: Ka lajthitur, ai po bën kështu sepse...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, reagon ndaj Presidentit Ilir Meta.

Veliaj e quajti Metën një të cmendur mendor, që po përdor grushtet, bullizmin, kërcënimin dhe prekjen me dorë ndaj uniformave blu. 

"Nëse Presidenti qe zihet me grushte, fyen uniformat, i bullizon, i kërcënon, dhe prek me dorë e rrihet, kemi të bëjmë me një te cmendur mendor sic eshte Ilir Meta. Mënyra më e shkurtër e strehimit në Tiranë do të ishte, krijo një parti dhe shko zapto një pronë, por kjo nuk funksionon. Pse ka frike dhe bertet Ilir Meta? Ai po kërkon të shpëtojë nga Drejtësia dhe burgu", tha Veliaj.