Zbardhet debati Rama - Bushati/ Kryeministri ia thotë troç: Na braktise vetë, tani...

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit, Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë e PS.

Teksa është vendosur se Bushati nuk do të jetë në lista e kandidatëve të PS, ai ka deklaruar se: "Pavarësisht vendimit, angazhimi i tij në politikë nuk mbaron këtu". 

"Betejën e ke braktisur vetë. S’ta ka fajin Partia Socialiste. Të ka dhënë gjithçka Partia Socialiste dhe është koha të kontribuosh për PS”, iu përgjigj Rama.