Basha humb zgjedhjet/ Nisin pakënaqësitë tek PD-ja, “Kjo që ndodhi është...

Rezultatet e zgjedhjeve të 25 prillit deri tani flasin për një fitore historike të PS-së. 

Menjëherë pas këstaj ka filluar “uragani” me demokratët që i kanë dalin kundër Bashës i cili shihet si përgjegjës për humbjen. Bëhet fjalë për ish-sekretarin e Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, i cili nuk e fsheh zhgënjimin.

“Nuk kish si ndodhte ndryshe, humbja nuk ndodhi nga budallallëku, por nga ligësia”, tha Ristani. Janë numëruar mbi 75% të kutive dhe PS udhëheq me 74 mandate; PD 59 mandate; LSI 5 mandate; PSD 2 mandate.