Biseda me liderat e Europës/ Zbulohet "çelsi" i suksesit, Rama merr mandatin e 3-të sepse...

Jemi vetëm 12 orë larg zgjedhjeve dhe Edi Rama kërkon votën e shqiptarëve për të vijuar rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE.

Së fundmi analisti i njohur, Sokol Balla ka zbuluar "çelsin" e suksesit të Ramës për të fituar mandatin e 3-të qeverisës. 

"Rama na ka dëshmuar se është një lider global pasi ka komunikim me liderat në të gjithë europën, Makron (Francë), Merkel (Gjermani), Conte (Itali) dhe Erdogan. Rama shfrytëzoi miqësinë e tij dhe arriti të vaksinonte masivisht popullin shqiptar. Parashikoj fitore të sigurt të socialistëve", tha Balla.