Del sondazhi nga Amerika/ Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri

Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga votimet, rezultatet e sondazhit amerikan tregojnë fituesin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Ky sondazh është shumë i saktë dhe parashikoi fitoren e Joe Biden ndaj Trump, ndërsa më 25 prill parashikon fitoren e PS-së.

 》Rezultatet e sondazhit te SHBA: 
PS llogaritet të marrë 55-57% vota [73-76 deputet] 
PD shkon nga 39-41% vota [55-58 deputet] 
LSI llogaritet nga 3-5% vota [4-7 deputet]