Djali nga ballkoni i ndërpret fjalën Ramës, papritur kryeministri i thotë që mos...

Edi Rama është duke zhvilluar një takim elektoral me qytetarët në Tiranë në zonën e “Pazarit të Ri”.

Në një moment, kryeministri është përballur me thirrjen "Rama Ik" të një qytetari i cili është shfaqur në ballkon. 

Pa dyshim që Rama e shikon dhe i jep një përgjigje epike: “Ouuu, Ouu. Ore unë nuk iki, por kujdes mos biesh ti nga ballkoni. Se nuk ja vlen të biesh për Lulin. Hajt futu brenda tani. Bravo e bëri detyrën. Se këta këtë punë kanë Rama ik dhe ikin vetë”