Fatos Nano bëhet president? Ja çfarë do ndodhë pas 25 prillit: Meta largohet dhe...

Nëse opozita humb zgjedhjet e 25 prillit, atëherë Ilir Meta ka konfirmuar se do të japë dorëheqjen si Presidentit. 

ER-TV ka zbuluar skenarin se si do të veprohet me Qeverinë e Re: Fatos Nano ka shfaqur ambicie për tu bërë president dhe mazhoranca e re pritet ta votojë ish-kryesocialistin. Kurse Ilir Meta synon që të marrë drejtimin e opozitës humbëse PD-LSI.

“Presidenti i ri zgjidhet nga Qeverisja pas 25 prillit. Ka mundësi që të jetë Nano emri i ri që do të propozohet nga socialistët”, tregon Bamir Topi.