Ilir Meta ka ikur nga mendja dhe i drejtohet Ramës: Ore ti, pse fshihesh si lepur nga...

Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur atë “rrugaç” që para tij sillet si lepur. 

“Ti që thua di unë për Ilir Metën. Ça di ti more rrugaç për Ilir Metën. More vagabond për Ilir Metën ti. Ti para Ilir Metës sillesh si lepur. Ta vënë pist0letën te gjuri dhe të marrin leje dhe licensa. S’të njeh Ilir Meta ty, s’të njeh Tirana ty”, tha Meta. 

"Unë e ftoj Edi Ramën të reflektojë sa nuk është vonë”, shtoi Meta.