Ilir Meta nuk pranon të largohet: Fajin për humbjen në zgjedhje e ka...

Presidenti Ilir Meta nuk ka pranuar të japë dorëheqjen dhe thotë se fajin për dështimin e LSI-së e ka gruaja e tij Monika Kryemadhi. 

“Presidenti Meta më 24 korrik 2022 do të rikthehet për të marrë kartën e anëtarësisë së LSI dhe do t'u bashkohet përpjekjeve LSI-së për të ardhur në pushtet", tha Meta. 

Kujtojmë që Rama ka marrë vendimin e dytë për të shkarkuar Ilir Metën nga posti i Presidentit.