"Jemi gati për koalicion me Ramën"/ Qeveria e Re, vjen deklarata e papritur nga Partia...

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Tom Doshi ka konfirmuar se dorëheqja e tij është vendim i pakthyeshëm.

Doshi ka theksuar se është i gatshëm për të bërë koalicion me Partinë Socialiste, ndërsa shtoi se me PD-në nuk do të bënte kurrë bashkëpunim. 

“Nuk ka asnjë tërheqje nga dorëheqja ime. Synoj dy mandate të sigurta në Tiranë dhe jam i hapur për koalicion me PS-në”, tha Doshi. Me rezultatet e deritanishme, PS është në avantazh të madh dhe fiton +75 mandate.