"Ka nisur"/ Kryeministri Rama po punon çdo ditë për shqiptarët, sot shkon drejt...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka mbërritur në stadiumin "Air Albania" ku ka nisur procesi i vak sinimit për të gjithë policinë. 

500 efektivë policie, kryesisht efektivë të Forcave të Rendit dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, kanë marrë dozën e parë këtë të shtunë. 

"Me shëndet, me shëndet, shef, o shefi”-thotë kryeministri. Ai shoqërohej nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, i cili i bëri me dije se janë 11 mijë policë në total.