Kërkohet largimi i Bashës/ Del lajmi: Ja çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Ervin Salianji foli për humbjen e zgjedhjeve të 25 prillit dhe kërkesën për dorëheqjen e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. 

Shumë figura të rëndësishme të PD-së mes tyre edhe Bujar Nishani kanë kërkuar largimin e menjëhershëm të Lulzim Bashës.

Ervin Salianji na paralajmëroi zgjedhje "farse" dhe i del në krah Lulit, duke thënë: “Në korrik Partia Demokratike ka zgjedhje për kryetarin e saj dhe Basha mund të rizgjidhet”