Kush i fiton zgjedhjet? Ngjela i sigurt thotë emrin: Kryeministër bëhet...

Avokati Spartak Ngjela ka folur për situatën në dy kampet politike ku ka bërë edhe një parashikim se kush do të jetë fituesi i zgjedhjeve më 25 prill.

Ngjela është shprehur se PD nuk di të bëjë reforma, ndërsa sipas tij, Rama është sërish favorit për të fituar mandatin e 3-të. 

"Unë them i sigurt se më 25 prill zgjedhjet i fiton e majta dhe kryeministër zgjidhet Edi Rama. PD me Lulin nuk di të bëjë reforma dhe nuk ka mbështetjen e Amerikës. Nuk e përjashtoj edhe bashkëqeverisjen Rama - Luli", tha Ngjela.