“LSI-në e çojmë për skrap”/ Edi Rama na habit: Me Bashën kemi rënë dakord që...

Kryeministri Rama se së bashku me Lulzim Basha kishin një projekt për të shkrirë LSI-në. 

Më tej Rama i ka kujtuar Lulit se dikur betohej se nuk do të bashkëpunonte me LSI ndërsa sot qëndron në ‘brekët’ e Monikës dhe Ilir Metës. 

“Kishim një projekt të përbashkët por Luli na tradhtoi. Ishte Basha që e ndau me demokratët domosdoshmërinë për të çuar LSI për skrap. Ishte Luli që u betua dhe sot është një aksionere në SHPK e katër ortakëve më kryesorët janë Saliu dhe Ilir Meta. LSI është një projekt që duhet zhbërë”, tregon Rama.