“Mos e prek me dorë”/ Demokrati fërkon Bashën, reagon papritur shoqëruesi...

Shoqëruesi i Lulzim Bashës ka debatuar me një qytetar. 

Në momentin kur Luli po zbriste shkallët e një pallati në Kombinat, truproja i mbante dorën mbi kokë në mënyrë që të mos pengohej në bordurën e pallatit në momentin që ecte, për shkak të gjatësisë së tij. Të njëjtën gjë bëri dhe një qytetar i cili po e fërkonte Lulit në qafë por këtu erdhi reagimi i truprojës.

“Hiqe dorën more, mos prek më me dorë mor burrë,”- dëgjohet të thotë truproja, ndërsa qytetari stepet.