"Mos u lodh kot, nuk të jep njeri votën"/ EdiRama i kthen përgjigjen epike...

Kryeministri Rama është i vendosur për t'i kthyer lumturinë dhe çelsat e shtëpisë së re cdo shqiptari që ka ngelur pa strehë.

Por teksa çdo ditë Rama shfaqet duke kontrolluar ecurinë e punimeve, një komentues demokrat i shkruan: "Nuk të jep më njeri votë ty, ndaj mos u lodh kot”. 

"Unë nuk lodhem kot, po punoj ditë natë për të ndryshuar e ndihmuar sa të mundem, kurse votat fatmirësisht i ka në dorë populli, kështu që edhe pak dhe do shohim të gjithë çfarë mendon ai", ia kthen përgjigjen Rama.