Ndalimi i fluturimeve në Rinas/ Meta na tregon çfarë do të bëjë sot pasdite

Presidenti i LSI-së, Ilir Meta i ka kthyer përgjigje kryeministrit Edi Rama pas bllokimit të aeroportit në Rinas. 

Rama tha se pas bojkotit të punonjësve qëndron Ilir Meta dhe Sali Berisha të cilët po përpiqen që në vendin tonë mos vijnë vaksinat. 

“Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen për çështjen e Aeroportit të Rinasit, si çështje shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare. Nëse është hapur Aeroporti i Vlorës, konferencën e shtypit do e bëjmë atje, por nëse jo, në një ambient tjetër”, shkruan Meta.