PD shpërndan lekë për të blerë vota/ Shoqëruesi i Gaz Bardhit kapet në makinë duke...

Vito Bello është krahu i djathtë që drejton fushatën e Gazment Bardhit në qarkun e Elbasanit. 

Mjeti i tij është filmuar ditën e sotme me lista votuesish dhe një shumë parash të cilat përdoren nga PD për të blerë vota. 

Burimet bëjnë me dije se Bello ka qenë i dënuar për plagosje, arme mbajtje pa leje dhe kanosje. Mes tyre në Elbasan është nipi Luciano Bocit, i dënuar më parë ndërsa sot joshin shqiptarët duke blerë vota.