Përse ka lajthltur Meta/ "Do kthejë paratë e vjedhura", vjen reagimi i bujshëm nga...


Amerika dhe Drejtësia e Re ka nisur punën dhe pritet që "Peshkut të madh", Ilir Metës t’i sekuestrohet pasuria.

Sipas avokatit të njohur, Spartak Ngjelës, Meta është i shqetësuar pasi duhet t’i kthejë paratë e vjedhura popullit shqiptar dhe të përballet me drejtësinë.

Pse është i shqetësuar Ilir Meta? “Do kthejë paratë e vjedhura, paratë e korrupsionit. Do përgjigjet prandaj e ka krijuar gjithë këtë situatë rrëmuje. Deri tani nuk ja ka arritur, pasi se realizon dot, ka dështuar si njeri”, tha Ngjela.