Populli votoi PS dhe Ramën. Humbi zgjedhjet, zbulohet ku po fshihet Ilir Meta...

Kur janë numëruar 92% e kutive të votimit, Partia Socialiste është drejt fitores historike me +73 mandate.

Kjo ka bërë që Ilir Meta të zhduket pasi më parë kishte deklaruar se do të jepte dorëheqjen nëse zgjedhjet fitohen nga Edi Rama. 

Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një fotomontazh i Ilir Metës me mbishkrimin: “Ilir Meta fshihet në malin me gropa, në pritje të “ekzekutimit”, pas dështimit në 25 Prill”