Pritje fantastike/ Stadiumi mbushet plot, Rama befasohet nga Durrësi, “Fiton...

Edi Rama ka zhvilluar një takim të mrekullueshëm në Durrës ku mijëra qytetarë janë mbledhur për mbështetjen në zgjedhjet e 25 Prillit. 

Kryeministri është befasuar nga pjesëmarrja e jashtëzakonshme ku i gjithë stadiumi është mbushur plot duke paralajmëruar uraganin dhe fitoren e madhe socialiste. 

Rama tha se Durrësi do t’i japë shuplakën e fundit Sali Berishës dhe Ilir Metës. Me këto pamje fantastike, Rama paralajmëroi fitoren historike të socialistëve +75 mandate.