Rama nuk nuk i ndahet Lulit: Largohu nga Saliu e Meta, pas 25 prillit unë të ofroj...

Kryeministri Edi Rama nuk i ndahet Lulzim Bashes. 

Gjatë një takimi me qytetarët në Kamëz, Rama pas 25 prillit i ka ofruar bashkëpunim Bashës me kushtin që të largohet nga Saliu dhe Ilir Meta. 

“Pas 25 prillit. patjetër jam gati të bashkëpunoj me Lulzim Bashën, por me një kusht, që Luli të ndahet nga nga Saliu e Iliri. Unë për Shqipërinë dhe shqiptarët jam i gatshëm që të ofroj bashkepunim, por Basha të largohet sa më parë nga Saliu dhe Meta”, tha Rama.